O MNĚ

Poznáváním sebe, hledáním pravdy a rozvojem sebe sama jako bytosti se zabývám řadu let. Neustále nacházím nové, bádám, cítím, prožívám a žiju. Biodanza byla v mém životě zlomem. Od své první lekce jsem věděla, že je na mé cestě poznání pro mě “to pravé”. Vnímala jsem, že mohu být sama sebou, že se mohu projevit a postupně se otevírat a dovolit druhým, aby mě podpořili. S Biodanzou jsem se setkala v roce 2009 v Německu, kde jsem v té době žila. Byla jsem uchvácena její hloubkou, lehkostí a přirozeností, kdy se „jakoby nic neděje“ a já přitom uvnitř věděla, že se toho odehrává hodně. Abych mohla tančit dál, prožívat hlouběji a intenzivněji, přihlásila do Biodanza školy. Rozhodla jsem se pro Berlín, kde v té době vedla Biodanza školu jedinečná argentiská lektorka Guiomar Morales. V letech 2011 – 2013, jsem tedy „studovala“ sebe sama a Biodanzu. V létě 2014 jsem si řekla, že zkusím vést lekci a uvidím, co na Biodanzu řeknou ostatní. Pozvala jsem přátele, za měsíc jsem to zopakovala, přátelé přivedli další přátele a známé … líbilo se jim to, já byla dojatá … a tak to šlo dál. Od té doby nabízím pravidelné lekce a semináře Biodanzy v Praze a dnes i občas v zahraničí. Krok za krokem se dále nejen v Biodanze rozvíjím.

Díky Biodanze jsem začala vědoměji vnímat své tělo. Skrz tanec a vyjádření emocí pohybem těla se rozpohyboval i můj život. Stal se hlubší a bohatší, nabyl jiných kvalit a získal větší rozměr. Biodanza se stala důležitou součástí mého života – jsem velmi vděčná, že jsem ji „našla“, a že ji nyní mohu předávat dál. Přináší mi to skutečnou radost a naplnění.

Kromě základního výcviku Biodanzy jsem absolvovala další nadstavbové moduly, které Biodanzu dále rozvíjí v určité oblasti: v roce 2014: Strom přání s Marcelo Mur | Instinkty, Zvířata a Elementy s Antoniem Sarpe. 2015: Archetypy, Bohové s Antoniem Sarpe. 2019: Hlas, hudba a perkusní nástroje s Sérgio Cruz | Identita a sebeúcta s Héléne Lévy Benseft. V letech 2018 a 2019 jsem pokračovala v Didaktickém tréninku Biodanzy, abych se mohla stát učitelkou facilitátorů Biodanzy. A tak jsem se kromě lektorky stala i ředitelkou 1. Biodanza školy v České republice, kterou jsme otevřeli v září 2019.

Vedle Biodanzy stále pokračuji v poznávání sebe sama a života. Obohacujícím pro mě byl Výcvik probuzeného ženství s Komalou Amorim v roce 2018 v Praze.

DĚKUJI VŠEM TANEČNÍKŮM BIODANZY!