Tady a teď. Pohyb, hudba, emoce.

Dokonalé spojení se sebou, kontakt s ostatními a propojení s tím, co nás převyšuje.

Biodanzu nelze popsat, Biodanzu musíte zažít.

Slovy jejího zakladatele: “Biodanza je radikální systém, který probouzí náš potenciál, schopnost žít naplno, zamilovat se do života, prohloubit lásku k sobě samému, druhým, přírodě….“

O BIODANZE

Výraz Biodanza je složen z řeckého slova bio znamenající život a španělského danza – tanec. Volně by se tedy Biodanza dala přeložit jako Tanec života.

Jde o holistický systém propojující pohyb, emoce a hudbu. Jeho základem je intenzivní prožitek sebe sama, tady a teď. Autentickým vyjádřením skrze tanec, posilujeme naši identitu a jedinečnost, přirozeně podporujeme naši kreativitu, vitalitu a radost ze života. Biodanza má blahodárný vliv na fyzické i duševní zdraví. Počátky Biodanzy leží v 60. letech v Jižní Americe, kde ji vytvořil chilský antropolog, psycholog a umělec Rolando Torro.

Ten Biodanzu popsal jako “Proces integrace těla a ducha skrz hudbu, pohyb a bezprostřední projev emocí.“ Z Chile se tento systém osobního rozvoje rozšířil do celého světa a dnes se Biodanza tančí ve více než padesáti zemích. 

Biodanza je vhodná pro ženy i muže bez rozdílu věku a tanečních schopností. Důležité je mít chuť rozvíjet sám sebe. 

O Biodanze si můžete přečíst ZDE v rozhovoru a nebo se podívejte, jak vypadá Biodanza „naživo“ na videu. 

VIVENCIE

Lekce Biodanzy se nazývá Vivencie. To v překladu znamená prožívání nebo prožitek. Trvá asi dvě hodiny a má předem dané téma i dynamiku. Každá Vivencie se skládá ze série pečlivě řazených tanců – individuálních, párových i skupinových, aktivních i takových, které umožňují ponořit se v klidu do sebe. Tance však nemají předem danou choreografii, jde v nich o autentické vyjádření našeho vnitřního světa, proto v Biodanze není žádné “dobře ani špatně“. Biodanza nabízí bezpečný prostor k prožívání toho, kým skutečně v daný okamžik jsme. Tento prožitek má pozitivní efekt na naše tělo, mysl i vztahy. Biodanza je slovy jejího zakladatele „Poezií lidského sestávání“. Přináší nám do života více radosti a lásky.

AKCE

 

Aktuálně tančíme on-line v úterý večer od 18:30 – 20:00. Pravidelné lekce Biodanzy na živo se budou opět konat až to situace umožní. V úterky od 19:30 – 21:30 v Praze.

WORKSHOPY

Jednodenní seminář v BRNĚ na téma VNITŘNÍ ROZKVĚT

 21.08.2022  – Jednodenní seminář v BRNĚ na téma VNITŘNÍ ROZKVĚT  10:00-18:00 hod. Fusion Dance Studio


VIVENCIE

Srpen 2022

Vivencie - ZRUŠENO - nekoná se

 23.08.2022  – Vivencie - ZRUŠENO - nekoná se  18:30-20:30 hod. Studio ITAKA


Září 2022

Otevřená Vivencie (téma bude zveřejněno později)

 12.09.2022  – Otevřená Vivencie (téma bude zveřejněno později)  17:45-19:45 hod. Studio ITAKA

Tančíme v PONDĚLÍ – 17:45 – 19:45. Místo si prosím rezervuj předem na marketa@biodanzapraha.cz nebo sms 734 123 704.


BIODANZA ŠKOLA

CESTA K OSOBNÍMU ROZVOJI A NOVÉMU POVOLANÍ.

Od září 2019 probíhá 1. výcvik Biodanzy v České republice.

Biodanza škola – „Systém Rolando Toro“ je vědecky fundovaný a mezinárodně uznávaný výcvik, ve kterém nechybí prožívání a radost. Jedná se o tříletý výcvik, kde poznáváme metodu Biodanzy a její principy do hloubky a zažíváme teorii prakticky.

Biodanza škola obsahuje 28 povinných víkendových modulů na daná témata a 3 další prohlubující semináře Biodanzy. Forma Biodanza školy je kombinovaná – docházková v Praze a rezidenční ve vybraném centru v České republice. Jednotlivými moduly Vás budou provázet Markéta Hrabalová, Aneta Končulová a zahraniční lektoři s odpovídající kvalifikací. 

Součástí každého modulu je teoretická a prožitková část s tancem a pohybem. Ke všem modulům obdrží účastníci studijní materiály v češtině pro individuální studium. Výcvik bude probíhat v češtině, příp. s tlumočením do češtiny.Pro úspěšné absolvování školy a získání mezinárodního certifikátu je nutno následně absolvovat 8 supervizí a sepsat a představit monografii (závěrečná písemná práce na specializované téma).

O MNĚ

Poznáním a rozvojem sebe sama se zabývám asi 15 let. S Biodanzou jsem se poprvé seznámila v roce 2009 v Německu a od té doby tančím. Od své první lekce jsem věděla, že Biodanza je na mé cestě poznání pro mě “to pravé”. Tříletý výcvik Biodanzy jsem absolvovala v Berlíně u Guiomar Morales v letech 2011 – 2013. Od léta 2014 nabízím pravidelné lekce Biodanzy v Praze a krok za krokem se dále nejen v Biodanze rozvíjím.

Díky Biodanze jsem začala vědoměji vnímat své tělo a můj život se stal bohatší a nabyl jiných kvalit. Biodanza se stala důležitou součástí mého života a přináší mi naplnění a radost. Absolvovala jsem tyto nadstavbové moduly Biodanzy: Strom přání, Instinkty & Zvířata & Elementy, Archetypy & Bohové.

KONTAKTUJTE MĚ

Markéta Hrabalová

 

marketa@biodanzapraha.cz

tel. +420 734 123 704

Facebook: Biodanza Praha 

č.ú. 2001188171/2010
IBAN: CZ8120100000002001188171
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

 

Chcete se na něco zeptat, potřebujete poradit? Máte zájem o Biodanzu ve Vašem městě? Neváhejte mi napsat.

  Jméno a příjmení (povinné)


  Přidat do zasílání novinek.

  Vaše osobní údaje nejsou poskytovány dalším třetím osobám a slouží pro evidenci registrace a pro zasílání pozvánek na další akce související s Biodanzou. Kdykoliv můžete o jejich vymazání požádat. 

  MÍSTA KONÁNÍ.

  Spektrum Karlín
  Karlínské nám. 7
  186 00 Praha 8

  Dům osobního rozvoje Maitrea
  Týnská ulička 1064/6
  110 00 Praha 1