AKVAREL & BIODANZA: KOUZLO A SÍLA TVOŘENÍ

AKVAREL & BIODANZA: KOUZLO A SÍLA TVOŘENÍ

Datum a čas: 17.09.2021 - 19.09.2021 18:00


…rozpitá skvrna, tah štětcem, pohyb těla, melodie hudby. Bdělost v přítomnosti, okamžik, jenž pominul…tvořím krásu, tvořím sebe.


Seminář je koncipován do několika bloků malby a tance, jenž na sebe tématicky plynule navazují. Nabízí jedinečné spojení malby a tance v jejich přirozené podobě. Jedno nás otevírá druhému. Biodanza i akvarel se dotýkají naší základní potřeby se vyjádřit. Jsou pravdivé a odhalují nepředvídatelnost příštího momentu, jenž zmizí jako ranní rosa na slunci. Obojí nás učí neulpívat, pouštět a nechat se bavit životem.

Jste srdečně zváni tančit a malovat život. Postupně rozvíjet svůj kreativní potenciál, utvářet sám/sama sebe s vědomím své jedinečnosti!

Akvarel je svéhlavá malířská technika. Působí zde voda, zvolený papír, čas i počasí. Učí nás být přítomní a nelpět na výsledku. A zároveň je tak zábavná!

Biodanza v překladu Tanec života – pochází z jižní Ameriky. Propojuje pohyb, hudbu a emoce. Je jako život sám. Není třeba „umět tančit”. Základem je prožívání. Vnímání sebe, těla, propojení s hudbou a projevení se skrz tanec. Biodanza v nás probouzí vitalitu a radost. Můžeme díky ní nalézt spojení s naší pravou podstatou a bytím. Je to “poezie lidského setkávání”.

Seminářem budou provázet Klára Stodolová (akvarel) a Markéta Hrabalová (Biodanza).

Klára Stodolová, malířka a grafička, abs. AVU a členka SČUG Hollar. Pravidelně vystavuje od roku 1998. Řadu let vyučuje technice akvarelu. Účastní se Školy Biodanzy pro budoucí lektory.

“Nejraději maluji v lese nebo v zahradě. Pozoruji stromy a jejich jehličí, plující mraky a okvětní lístky pivoněk. Při malování se cítím být součástí přírody, toho místa. Akvarel mě učí bezpro- střednosti, plné pozornosti a zároveň uvolnění.“ V Biodanze se propojuji s vlastním prožíváním a opakovaně vnímám, že nejsme jen individua kráčející světem, ale i jako lidé tvoříme jeden propojený celek.”
www.klarastodolova.cz

Markéta Hrabalová žije a pracuje v Praze. Vystudovala pedagogiku a s Biodanzou má více než 10 let zkušeností. Řadu let se zabývá poznáním života, osobním rozvojem a meditacemi. Biodanzu studovala u argentinské lektorky v Německu. Dnes pravidelně vede večerní lekce a semináře Biodanzy. V roce 2019 spoluzaložila a od té doby vede 1. výcvik pro budoucí lektory Biodanzy v České republice.15 

“Když tančím Biodanzu, ožívám. Dostávám se do vědomého kontaktu sama se sebou, vnímám lépe své pocity a emoce, které v tanci vyplouvají na povrch. Jsem sama sebou, dovoluji si vyjádřit se a zároveň se otevírám světu a druhým. Prožívám zapomenutou radost, vášeň, křehkost i jemnost. V tanci jakoby vstupuji do prostoru, jenž nelze vyjádřit slovy. Mohu říci, že mi Biodanza změnila život. Přinesla mi intenzitu, plnost a schopnost vidět krásu.” www.biodanzapraha.cz

Kdy: 
17.  9.  –  19. 9. 2021. Registrace v pátek od 17 hod. Předpokládaný konec v neděli v 18 hod.

Kde:
Lorien v Nenačovicích u Berouna. Centrum Lorien se nachází půl hodiny autem od Prahy (směr Plzeň).
Adresa: Nenačovice 80. (Pokud nabízíte spolujízdu nebo naopak potřebujete pomoci s dopravou, uveďte to do poznámek v přihlášce.)

Cena:
Seminář stojí 4.200 Kč; při přihlášení do 17. srpna. 2021 je cena 3.800 Kč (v ceně jsou zahrnuty  náklady na malířské potřeby).

Ubytování a strava:
Vegetariánská strava – 3 jídla denně a svačina. Ubytování je na matracích v tanečním sále ve vlastním spacáku, příp. ve stanu na zahradě. Cena je 1.060 Kč (cena není zahrnuta v ceně semináře, platí se v hotovosti na místě). Automaticky s vámi budeme počítat s ubytováním a stravou, pokud v přihlášce neuvedete jinak.

V případě, že budete mít zájem o komfortnější ubytování, můžete kontaktovat 2 km vzdálený camp v Chrustenicích (www.campvalek.cz), kde jsou k dispozici apartmány, chatky nebo pokoje. Další možnost je ve 4 km vzdáleném penzionu v Loděnici (www.vestoleti.cz). 

Cena pouze za stravu (bez ubytování v Lorien) je 920 Kč.

Přihlášky:

Přihlásit se je možné nejpozději do 10. září 2021 (pozn. abychom mohli nakoupit malířské potřeby dle počtu přihlášených.) 

Odesláním přihlášky vzniká nezávazná 5 denní rezervace. Vaše místo bude závazně rezervováno po uhrazení zálohy ve výši 2.000 Kč na číslo účtu 2001188171/2010. Doplatek do celkové ceny se platí na místě v hotovosti před začátkem. 

Storno podmínky: Záloha bude vrácena v plné výši, pokud se odhlásíte min. 10 dní před začátkem semináře. Později bude vráceno 50%. 3 dny před konáním akce je záloha nevratná. 

Pokud by aktuální situace v souvislosti s Covid neumožňovala konání semináře bude Vám záloha vrácena v plné výši. 

V případě dotazů kontaktujte: marketa@biodanzpraha.cz (Biodanza), klarasto@yahoo.com (Akvarel).

 

Místo konání
Centrum Lorien

Rezervace:

Rezervace jsou uzavřeny.